EBYS ve E-Posta Şifre Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır
03 Ekim 2019


EBYS ve E-Posta  girişi için kullanılan  şifrenin   süresi dolduğunda yada unutulduğunda  yenileme işleminin aşağıda anlatılan adımlar takip edilerek  yapılması gerekmektedir.

1) İnternet tarayıcısından  arama motoruna sağlık E-Posta  yazarak arama yapınız , arama sonuçlarından  aşağıdaki  resimde göründüğü şekilde  Parolamı Unuttum  linkine  tıklayınız.

1.jpg

2) Parolamı Unuttum linkine tıkladığımızda  açılan sayfa da  boş alanları doldurunuz. Aşağıda resimde göründüğü şekilde  TC Kimlik Numarası  -   E-Posta adresi   kısmını doldurduktan sonra   cep telefonuma sms göndererek doğrula  seçeneğinde   Ben Robot Değilim  kısmını da işaretleyerek  Gönder Butonuna tıklayınız  açılan pencereye cep telefonuna gelen kodu girerek sonrasında yeni şifre oluşturunuz .Cep telefonu sistemde kayıtlı değilse kullanıcıya ait bilgi bulunamadı uyarısı alınır, bu durumda bir önceki adıma dönülerek  Kişisel E-Posta adresim ile doğrula seçeneği  seçilerek  Gönder  butonuna tıklayınız.

2.jpg

3) Kişisel E-Posta adresim ile doğrulama seçeneğinde Gönder butonuna tıkladığımız da  bir sonraki sayfa da  daha önce bize vermiş olduğunuz ve sisteme tanımladığımız  alternatif (Gmail - Hotmail - Mynet )  mail adresinize  Aşağıda resimde göründüğü şekilde   Parola  Sıfırlama Bağlantısı  gönderilmiştir  bilgisini görürüz.

3.jpg


4) Parola sıfırlama bağlantısı  gönderilen  mail  adresimize  girerek  Aşağıda resimde göründüğü şekilde  Bakanlığımızın göndermiş olduğu  mailde ki  mavi linke tıklayıp  açılan sayfada  yeni  parolamızı oluşturuyoruzUzaktan Bağlantı Kurmak İçin Aşağıdaki Proğramı İndirin.
Uzak Masaüstü Paylaşımı Ammyy Admin İndirmek İçin Tıklayın...